Atrakcje turystyczne
okolic Borska

Jezioro Wdzydzkie

Największe jezioro Kaszub – Wdzydzkie (1445ha) – leży w odległości około 700 metrów. Ze względu na wielkość, liczne wyspy i urozmaiconą linię brzegową jest wymarzonym miejscem do uprawiania sportów wodnych.

Spływy kajakowe

Z łąki położonej nad rzeką biorą początek spływy kajakowe. Dwie trasy Borsk – Wojtal 14km oraz Borsk – Czarna Woda 22km.

Kamienne kręgi w Odrach

Kamienne Kręgi w Odrach – rezerwat chroniący ponad 16 hektarowe prehistoryczne cmentarzysko nad Wdą. Zasadnicze części tego zespołu kurhanów i kamiennych kręgów powstały w I i II wieku n.e. Do dziś zachowało się 12 kręgów i ponad 20 kamiennych kurhanów. Zabytek ten odkryto już w końcu XIX wieku, gdy jeden z gdańskich historyków wysunął nawet teorię istnienia tu księstwa odrowskiego.

Kalwaria w Wielu

Kalwaria w Wielu w której mieści się jedyne Sanktuarium Męki Pańskiej w diecezji pelplińskiej. Położone jest na malowniczych wzgórzach nad jeziorem Wielewskim.  W skład Kalwarii wchodzi kościół barokowy, 14 kaplic i 6 kompozycji rzeźbiarskich.

Skansen-Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich

W okolicy znajduje się szereg atrakcji turystycznych, m.in. skansen we Wdzydzach Kiszewskich.  Założony w 1906 roku Kaszubski Park Etnograficzny jest najstarszym skansenem w Polsce. 

Lotniskow borsku

Do okolicznych atrakcji należy jeszcze zaliczyć lotnisko umożliwiające bezpieczne wykonywanie lotów holowanych ze spadochronem. Idealne miejsce do uprawiania paralotnictwa.